"Zapomnieć o przeszłości" Samantha Young

 "ZAPOMNIEĆ O PRZESZŁOŚCI"

Autor: Samantha Young

Tłumaczenie: Ewa Ciszkowska

Wydawnictwo: Burda Książki

Rodzaj literacki: literatura obyczajowa, romans

Rok wydania: 2020

Liczba stron: 452

"Nie jest rycerzem na białym koniu...

Ale dla niej jest bohaterem,

którego potrzebuje."

Opis książki:

"Dla Alexy ojciec był ideałem mężczyzny. Jej świat się zawalił, gdy odkryła, że nie jest jego jedyną rodziną. Nie mogąc wybaczyć zdrady, zrywa z nim wszelkie kontakty. Teraz stara się poskładać swoje życie i określić tożsamość, zniszczoną ponurymi sekretami z przeszłości.

Caine Carraway to mężczyzna, który ma szansę wypełnić jej przyszłość. Fascynuje i pociąga Alexę.

Czy pozwoli jej zbliżyć się do siebie? Czy zakochaną kobietę można tak łatwo zniechęcić?

Czy oboje połączy namiętność?"

(opis książki pochodzi od wydawcy)

Moja opinia:

Samantha Young znana jest z tego, że pisze bestsellerowe powieści erotyczne i romanse, zatem sięgając po jej twórczość miałam wielkie nadzieje na coś co mnie porwie. Nie lubię się zawodzić, ale kto lubi prawda? Na szczęście nie doznałam tego uczucia, a pochłanianie tej lektury było dla mnie czystą przyjemnością. Od samego początku czytałam z zapartym tchem i totalnie nie wiedziałam czego mogę się spodziewać, a było naprawdę emocjonująco. To nie jest łatwa historia miłosna, tutaj przeszłość trochę uniemożliwia łatwe spojrzenie na drugą osobę. Jednak miłość, to bardzo silne uczucie, które przezwycięży wszystko. Z drugiej jednak strony nienawiść takim uczuciem również jest, tym bardziej gdy w grę wchodzi utracone dzieciństwo i strata własnej matki. Walka miłości z nienawiścią jest mocna, a być może to drugie uczucie nie jest takim mocnym jakby się wydawało? Czy da się zapomnieć o przeszłości i zrobić krok do przodu? Pochłaniając tę lekturę, można otworzyć oczy na krzywdę jaką można zrobić własnym dzieciom, jaki wpływ mają błędy dorosłych na późniejsze życie ich potomków. Za błędy trzeba zapłacić, lecz czy nie za swoje również? To byłoby bardzo niesprawiedliwe... Bohaterzy "Zapomnieć o przeszłości" właśnie mają takie zadanie, jakie widnieje w tytule. Czy uda im się? Tego dowiecie się, gdy sięgniecie po tę powieść.

Samantha Young - to szkocka autorka bestsellerowych powieści erotycznych i romansów. Była nominowana do Goodreads Choice Award w 2012 r. dla najlepszego autora i do nagrody Best Romance w 2014 r. Jest niedościgłym wzorem w kreowaniu scen miłosnych. Urzekające pary i wciągające historie ich związków sprawiają, że czytelniczki kochają jej książki. Ostatnio w Polsce ukazały się: "Z dala od świateł" oraz kolejna część cyklu o miasteczku Hartwell: :To, czego o mnie nie wiesz".

(informacje o autorce pochodzą z książki "Zapomnieć o przeszłości")

Za książkę dziękuję wydawnictwu Burda Książki.


4 komentarze:

Dziękuję każdemu, kto znalazł chwilę, by napisać kilka słów w komentarzu. Jest mi bardzo miło gościć Was u siebie na blogu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...