"Powrót" Kathryn Croft

 


"POWRÓT"

Autor: Kathryn Croft

Tłumaczenie: Ewa Kleszcz

Wydawnictwo: Burda Książki

Rok wydania: 2020

Liczba stron:368

Rodzaj literacki: thriller

"Wszyscy popełniamy błędy.

Robimy rzeczy, których nie da się cofnąć. Ale to nie był błąd."

Opis książki:

"Patrzcie, państwo, Farrah Conway!

Dwa lata temu zniknęła z dnia na dzień, porzucając męża i półroczną córeczkę - a teraz wraca, jakby nic się nie stało!

Myślałaś, że już zostało ci to zapomniane?

Pewnie miałaś swoje powody, jasne.

Ale jaka kobieta porzuca swoje dziecko?

Już niedługo przekonasz się na własnej skórze, co spotyka wyrodne matki.

Nigdy więcej nie skrzywdzisz małej Kayli."

(opis książki pochodzi od wydawcy)

Moja opinia:

Po "Powrót" Kathryn Croft sięgnęłam z kilku powodów, ale jednak przede wszystkim dlatego, iż uwielbiam thrillery, a także miałam już okazję zapoznać się z twórczością autorki i odpowiada mi jej styl pisania. Wiedziałam, że trzymam w ręku lekturę, która mnie wciągnie. I oczywiście się nie zawiodłam, już od samego początku fabuła mnie zainteresowała i pochłaniałam ją z czystą przyjemnością. Autorka jak zwykle próbowała trochę namieszać, wprowadzić zagadki nad którymi czytelnik się zastanawia oraz umieściła mnóstwo tajemnic. Nic nie jest jasne, a karty odkrywane są powoli, aż na końcu wychodzi na jaw cała prawda. A może i nie cała? Tego się każdy dowie, kto sięgnie po tę lekturę. Ja zdradzać szczegółów nie zamierzam. Dodam tylko tyle, że ja miałam wiele przepuszczeń i co nieco odgadłam, co nie oznacza, że czułam się przez to mniej zaangażowana w całą akcję, gdyż jak wiadomo nasze domysły często potrafią nas wywieźć w pole. Tym razem autorce nie do końca się to ze mną udało. Ale jak już wcześniej wspomniałam, to mi nie popsuło wrażeń, gdyż jeszcze wiele miałam do odkrycia. Czytając tę lekturę doznałam wielu emocji i nie da się ukryć, że były one różnorodne. Można by śmiało napisać, iż była to cała paleta barw - w tym przypadku emocji.

Wydaje mi się, że mogę zdradzić iż ta historia nie jest łatwa, trudno jest nie oceniać bohaterów i ich postępowania, ale też myślę, że nigdy nie należy tego robić, dopóki się samemu czegoś podobnego nie przeżyje. I tu przede wszystkim chodzi mi o główną bohaterkę.

Thriller ten oczywiście polecam i już nie mogę się doczekać, kiedy będę miała przyjemność pochłonięcia kolejnej książki autorki.

Kathryn Croft - nauczycielka języka angielskiego, która rzuciła pracę, by spełnić marzenie o pisaniu, ekspertka w dziedzinie sztuki mediów i literatury angielskiej. Jest autorką kilku thrillerów psychologicznych, które do tej pory sprzedały się w łącznym nakładzie ponad miliona egzemplarzy i zostały przetłumaczone na 13 języków. Jej powieści regularnie trafiają na pierwsze miejsca list bestsellerów w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Australii. Poprzednie książki - "Córeczka", "Tylko jedno kłamstwo", "Nie ufaj nikomu", "Nigdy nie zapomnisz", :Nie pozwól mu odejść", "Poza kontrolą" - także w Polsce stały się bestsellerami.

Jako rasowy mól książkowy wierzy, że słowo pisane potrafi nie tylko umilać czas, ale też uczyć i zmieniać ludzi. Kathryn mieszka w Guildford w południowej Anglii z mężem i dwiema kotkami, Aphrodite i Isis.

(informacje o autorce pochodzą z książki "Powrót")

Za książkę dziękuję wydawnictwu Burda Książki.


2 komentarze:

Dziękuję każdemu, kto znalazł chwilę, by napisać kilka słów w komentarzu. Jest mi bardzo miło gościć Was u siebie na blogu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...