"Spragnieni by żyć" Anna Szafrańska

 "SPRAGNIENI BY ŻYĆ"

Autor: Anna Szafrańska

Wydawnictwo: Burda Książki

Rok wydania: 2020

Rodzaj literacki: literatura obyczajowa, romans

Liczba stron: 368

"Nigdy nie jest za późno by walczyć o siebie!"

Opis książki:

"Przekroczenie progu dorosłości dla wielu z nas to czas wyborów i poszukiwania własnej drogi.

Ale nie dla Alicji. Ona nie rozmawia z koleżankami o sukienkach na studniówkę. Nie stresuje się maturą. Nie czeka z utęsknieniem na studia. Po prostu stara się przetrwać. Nie może zawieść najbliższych. Wystarczy, że jej brat to zrobił...Od tamtej tragedii jej rodzina wciąż nie doszła do siebie.

A przecież młodość jest po to, by doświadczać życia i pierwszych miłości! To ostatni dzwonek, by się zbuntować, przekroczyć granice i zawalczyć o marzenia. Nawet jeśli znów trzeba się zranić aż do krwi."

(opis książki pochodzi od wydawcy)

Moja opinia:

Powieść Anny Szafrańskiej "Spragnieni by żyć" nie jest łatwą lekturą, gdyż porusza bardzo ważne tematy, lecz do tego za chwilkę powrócę. Zacznę może od tego, iż z pewnością nie była to dla mnie książka, którą pochłonęłam w ekspresowym tempie. Dosyć wolno szło mi jej czytanie, a nawet w między czasie przeczytałam dwie inne książki. Ale nie dlatego, że mi się nie podobała, absolutnie nie. Po prostu jak dla mnie akcja posuwała się wprzód powoli, na spokojnie i nie czułam potrzeby, aby jak najszybciej dotrzeć do jej końca. Dopiero, pod koniec akcja książki naprawdę się rozpędziła i wtedy nie było szans, abym ją odłożyła choć na chwilę i to było to, na co tak naprawdę czekałam i co, tak do końca pozwoliło mi na to, by ją poczuć w pełni i zaangażować po całości. A po jej zakończeniu zachciało mi się więcej, ale niestety muszę czekać, aż ukaże się kolejny tom i mam nadzieję, że to wkrótce nastąpi. 

Chciałabym podyskutować na temat fabuły i bohaterów tej lektury, aż mnie korci, aby tu coś dopisać, rozwinąć, ale nie chcę zdradzać istotnych szczegółów, które mogą być uznane za spoiler, zatem pozostawię swoją opinię taką jaką już nakreśliłam. Dodam tylko, że czytelnik który sięgnie po tę powieść znajdzie w niej życie ludzi, którzy wiele przeszli i którzy próbują żyć - tak, po prostu żyć i móc czerpać radość z dnia codziennego. 

Anna Szafrańska - Rocznik 1990. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Miłośniczka książek Jane Austen, sióstr Bronte oraz wszelkich adaptacji filmowych z nimi związanych. Przygodę z pisaniem zaczęła, mając trzynaście lat. Do dziś przechowuje pamiątkowe zeszyty, w których zapisywała swoje pierwsze powieści.

Gdy skończyła osiemnaście lat, pod pseudonimem Anna Scott opublikowała w Internecie swoje pierwsze fanfiction. Jest autorką m.in. serii "Pink tattoo" oraz "Na zawsze". Pisanie traktuje jako drogę życia, spełnienie marzeń. Obecnie mieszka pod Poznaniem, opiekuje się dwoma psami - Pelem i Jaxem.

(informacje o autorce podchodzą z książki "Spragnieni by żyć")


Za książkę dziękuję wydawnictwu Burda Książki

2 komentarze:

  1. Na pewno będę odczytała tę książkę. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Zarys fabuły to jedna wielka niewiadoma dla mnie, ale taka fabuła na pewno ma ogromny potencjał.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję każdemu, kto znalazł chwilę, by napisać kilka słów w komentarzu. Jest mi bardzo miło gościć Was u siebie na blogu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...