"Kwitnące lilie" Karolina Wilczyńska


"KWITNĄCE LILIE"

Cykl: Rok na Kwiatowej (tom 6)

Autor: Karolina Wilczyńska

Wydawnictwo: Czwarta Strona

Rodzaj literacki: Literatura obyczajowa, romans

Rok wydania: 2019

Liczba stron: 320

"Pozwól rozkwitnąć sile kobiecości

wraz z bohaterkami Kwiatowej!"

Opis książki:

"Lilie to kwiaty dumne, wytrzymałe i piękne.

Jak kobiety. Niby podobne, a jednak różne.

I nie da się powiedzieć, która najpiękniejsza,

bo każdego zachwyca inna.

Kaja musi stawić czoła problemom ze zdrowiem, a obawa o przyszłość skłoni ją do zmierzenia się z przeszłością, od której chciała uciec. Czy uda się jej pokonać smutek i żal przygniatające serce? I kim jest mała dziewczynka, którą Kaja spotyka na szpitalnych korytarzach?

Bestsellerowa seria :Rok na Kwiatowej" zaskoczyła czytelniczki w drugim sezonie! Czy właściciele uroczych piesków będą pielęgnować znajomość i dalej się wspierać? Jak potoczą się ich losy?

Nie zabraknie też przyjaciółek znanych z pierwszego sezonu. Co u nich słychać i jak sobie radzą? Odwiedźcie Kwiatową!"

(opis książki pochodzi od wydawcy)

Moja opinia:

Muszę przyznać, że już stęskniłam się za piórem Karoliny Wilczyńskiej i cieszę się, że tak przyjemnie spędziłam czas z jej kolejną powieścią. Rok na Kwiatowej to wspaniała seria, gdyż jej bohaterowie bezpośrednio zwracają się do czytelnika, który może poczuć się wyjątkowo, a także tak, jakby siedział u przyjaciela w domu i słuchał jego opowieści, zwierzeń. 

Tym razem największą część fabuły przypadł Kai, która zmaga się z problemami zdrowotnymi, a także postanawia zmierzyć się z przeszłością. Oczywiście w tym trudnym dla niej czasie wspierają ją jej nowi przyjaciele, czyli sąsiedzi. Inaczej być nie mogło, w końcu ulica Kwiatowa, to wyjątkowe miejsce, gdzie już wcześniej, w pierwszym sezonie tej serii również poznaliśmy zgraną ekipę sąsiedzką. I nie będę porównywać ich ze sobą, gdyż muszę przyznać, że tą częścią bohaterowie skradli moje serce całkowicie, zupełnie jak bohaterki pierwszego sezonu. 

Powieść tę czyta się bardzo przyjemnie, aczkolwiek porusza ona wiele problemów, z którymi w normalnym, prawdziwym życiu ludzie także się spotykają. Nie jest łatwo je pokonać, ale jedno jest pewne, nigdy nie wolno się poddawać. Trzeba walczyć o swoje szczęście do końca. 

Karolina Wilczyńska - autorka najpiękniejszej literatury obyczajowej, m.in. bestsellerowej sagi "Stacja Jagodno". Pisze o tym, co jej zdaniem ma największe znaczenie w życiu - o uczuciach. Z niegasnącym zainteresowaniem słucha ludzkich historii i rozumie kobiece emocje.

(informacje o autorce pochodzą z książki "Kwitnące lilie")

3 komentarze:

  1. Przeczytałam pierwsze cztery tomy tej serii i chcę czytać dalej. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam tą serię! Za mną 3 pierwsze tomy i nie mogę się doczekać kiedy przeczyta następne :3
    Dokładnie tak, w życiu nie nalezy sie poddawac!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję każdemu, kto znalazł chwilę, by napisać kilka słów w komentarzu. Jest mi bardzo miło gościć Was u siebie na blogu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...