"Ostrze" Belinda Bauer


"OSTRZE"

Autor: Belinda Bauer

Tłumaczenie: Dobromiła Jankowska

Wydawnictwo: W.A.B.

Rodzaj literacki: thriller

Rok wydania: 2020

Liczba stron: 400

"Jedna szybka decyzja...może być jej ostatnią!"

Opis książki:

"Mistrzowsko napisany thriller, od którego nie można się oderwać.

Jack teraz dowodzi - powiedziała matka, idąc po pomoc. - Niedługo wrócę. Jedenastoletni Jack i jego dwie siostry czekają na poboczu w dusznym, zepsutym samochodzie, kłócąc się, marudząc i grając w zgadywanki. Ale matka nie wraca. I już nigdy nie wróci.

Trzy lata później Jack wciąż dowodzi. W tym samym czasie po drugiej stronie miasta młoda kobieta, Catherine, budzi się i znajduje obok łóżka nóż oraz kartkę z napisem: Mogłaś zginąć. Policja szuka akurat tajemniczego włamywacza przezwanego Złotowłosym, ma on bowiem zwyczaj sypiania w łóżkach w domach, które okrada - ale Catherine nie widzi sensu w angażowaniu w sprawę policji. Tymczasem Jack po raz pierwszy od trzech lat wreszcie ma szansę odkryć, kto zabił jego matkę."

(opis książki pochodzi od wydawcy)

Moja opinia:

"Ostrze" Belindy Bauer, to wciągający thriller, od którego naprawdę ciężko się oderwać. Mnie jego akcja pochłonęła całkowicie i pobudziła we mnie wiele emocji, które towarzyszyły mi od początku do samego końca. Nie czytałam jeszcze podobnej książki, thrillera, gdzie w sumie głównymi bohaterami były bardzo młode osoby, a dokładniej pisząc dzieci. Według mnie autorka świetnie wymyśliła całą fabułę i poprowadziła ją w sposób, że wszystko do siebie pasowało, a bynajmniej na koniec wszystkie elementy układanki wskoczyły na swoje miejsca. Nie doszukałam się żadnych niepoprawności czy też niejasności, choć szczerze wcale nie wysilałam się, aby je odszukać, po prostu czytałam i chłonęłam tę książkę z przyjemnością, a ściślej ujmując z nutką strachu i obaw o los tych młodych bohaterów. Oczywiście dorosłych postaci książkowych również nie zabrakło, gdyż było ich kilku i ich role były nieodłączną częścią tej powieści. Każdy z nich przyczynił się do tego, że stała się ona bogatsza w wydarzenia i bardziej emocjonująca. Dla mnie "Ostrze", to naprawdę bardzo dobry thriller, który mogę śmiało polecić. 


Za książkę dziękuję wydawnictwu W.A.B.2 komentarze:

  1. Uwielbiam thrillery, a ten jest obowiązkową pozycją na mojej liście książek do przeczytania. 😊

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Polecam i mam nadzieję, że również Ci się spodoba :)

      Usuń

Dziękuję każdemu, kto znalazł chwilę, by napisać kilka słów w komentarzu. Jest mi bardzo miło gościć Was u siebie na blogu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...