"Zostań moim aniołem" Gabriela Gargaś

 "ZOSTAŃ MOIM ANIOŁEM"

Autor: Gabriela Gargaś

Wydawnictwo: Czwarta Strona

Rodzaj literacki: literatura obyczajowa, romans

Rok wydania: 2020

Liczba stron: 352

Opis książki:

"Czasem o szczęściu decydują drobiazgi: pocałunek skradziony pod jemiołą, kubek gorącej herbaty w mroźny wieczór, dłoń troskliwie poprawiająca zawiązany w pośpiechu szalik.

Marietta zapomniała, jak wiele znaczą drobne gesty. Znużona rutyną w związku coraz częściej ucieka do świata swoich małych dzieł sztuki. Pewnego dnia próg jej sklepu z rękodziełem przekracza Anioł. Chłopięcy urok i błysk w oku sprawią, że Marietta zacznie wątpić w swoje dotychczasowe wybory.

Berenika całe serce oddała pracy. I choć nic nie daje jej takiej radości jak ratowanie ludzkiego życia, czasami trudno w pojedynkę stawiać czoła całemu światu. Spotkanie z intrygującym sąsiadem przypomni jej, że istnieje życie poza szpitalem.

Boże Narodzenie to czas cudów. Tych małych, codziennych, i tych, które mogą na dobre odmienić przyszłość. Poznaj historię sióstr, którym w te Święta los podaruje kolejną szansę na szczęście."

(opis książki pochodzi od wydawcy)

Moja opinia:

Czytając najnowszą powieść Gabrieli Gargaś pt. "Zostań moim aniołem" rozpoczęłam się nastrajać w klimacie typowo zimowo-świątecznym. Jest to przecudowna, ciepła lektura, która napełniła moje serce dobrem i poczuciem pozytywnego myślenia. Znalazłam w niej nie tylko wspaniałych bohaterów książkowych, którzy swą postawą i swym postępowaniem ukazali mi inne spojrzenie na różne sprawy, ale także znalazłam w niej wiele mądrości życiowych, i jeszcze więcej mądrych myśli. Dla miłośników zapisywania cytatów, jest to idealna lektura, gdyż znajdą w niej ich całe mnóstwo, które są przepiękne i naprawdę wartościowe. Podczas pochłaniania tej lektury, wpadła mi pewna myśl. Czytam sobie w międzyczasie poradniki, których przewijanie stron nie idzie mi szybko, nie jestem w stanie naraz przeczytać więcej niż kilka stron. A tu w fabule powieści znalazłam wiele trafnych zwrotów, które odczytałam jako dobrą radę, którą poszukiwałam. 

Z całą pewnością jest to powieść w takim klimacie, jakiego czytelnik oczekuje po tytule, jak również po okładce. Jest zima i są święta, a także wszystkie te rozterki, które bardziej odczuwamy w tym gorącym okresie. Gdy zaczyna się przygodę z tą lekturą, ciężko jest się od niej oderwać. Zatem polecam przygotować kubek gorącej czekolady, ciepły kocyk i przytulne miejsce, by móc ukryć się przed światem i dać się porwać tej ciepłej powieści. 

Gabriela Gargaś - niepoprawna optymistka, marzycielka i czarodziejka kobiecych uczuć. Mama, żona, przyjaciółka, kobieta z krwi i kości. Ma usposobienie indywidualistki chadzającej własnymi ścieżkami. Lubi pierogi i czarną kawę, wschody słońca bardziej niż zachody, konwalie i bzy. Pisanie historii, które wzruszają i bawią, to jest to, co kocha.

(informacje o autorce pochodzą z książki "Zostań moim aniołem)


Za książkę dziękuję wydawnictwu Czwarta Strona
2 komentarze:

  1. Chciałabym bardzo, aby ta książka trafiła w moje ręce.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam ochotę na lekturę w takim klimacie, dzięki za recenzję :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję każdemu, kto znalazł chwilę, by napisać kilka słów w komentarzu. Jest mi bardzo miło gościć Was u siebie na blogu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...