"Płomień pod moją skórą" Anna Todd
"AFTER. PŁOMIEŃ POD MOJĄ SKÓRĄ"
Cykl: After (tom 1)
Autor: Anna Todd
Tłumaczenie: Agnieszka Myśliwy
Wydawnictwo: OMG Books
Rok wydania: 2019 ( rok wydania I wydania w Polsce: 2015)
Liczba stron: 654
Rodzaj literacki: literatura obyczajowa, romans

Opis książki:

Życie Tessy można podzielić na to, co zdarzyło się przed poznaniem Hardina , i na to, co zdarzyło się później.
Kiedy Tessa zaczyna studia, jej życie wydaje się idealnie poukładane: chce spełnić marzenia o pracy w wydawnictwie i jak najszybciej połączyć się z ukochanym Noah, który czeka na nią w rodzinnym mieście.
Ale spotkanie Hardina, który wydaje się jej całkowitym przeciwieństwem, wywróci jej życie do góry nogami. Hardin jest arogancki, zbuntowany i w niczym nie przypomina troskliwego Noah. Ale to on budzi w Tessie, jakich dotąd nie zaznała.

Moja opinia:

Na tyłach okładki tej powieści widnieje napis, iż jest to największy fenomen książkowy ostatnich lat i ja się z tym zgadzam, z tym, że twórcom tego zdania chodzi o fenomen ilości odsłon w pewnym serwisie, a ja mam na myśli sam fakt jak bardzo jej fabuła wciąga. Szczerze jestem zaskoczona, że dałam się jej tak pochłonąć. W życiu bym nie pomyślała, że życie zbuntowanych nastolatków, a w raz nimi miłosne uniesienia, rozstania i powroty tak bardzo mnie zainteresują. Te ostatnie powinny mnie raczej odpychać od powieści, a jednak mimo iż było ich niezliczenie wiele, to jednak właśnie nimi żyłam podczas czytania tej lektury. Książka, która liczy sobie grubo ponad sześćset stron ani w jednym momencie nie stała się nudna i jej pochłanianie nie dłużyło się, a wręcz przeciwnie, nie zauważyłam kiedy nadszedł koniec. I przyznam z ręką na sercu, że chciałam od razu sięgnąć po następną część. Byłam jednak zobowiązana się wstrzymać, gdyż najpierw, aby nie pomieszać obydwu tomów razem, musiałam najpierw napisać zdań kilka na temat części pierwszej. A jestem niezwykle ciekawa dalszych losów tych młodych ludzi. 
Nie będę się rozwodzić nad treścią tej powieści, gdyż zdradzanie szczegółów nie leży w mej naturze i lubię pozostawiać czytelnikom tę nutkę niewiedzy i zaskoczenia, a przede wszystkim przyjemność odkrywania samemu i po swojemu tego co się kryje w lekturze. 


 Za książkę dziękuję wydawnictwu Znak, OMG books


2 komentarze:

  1. Miłosne perypetie zbuntowanych nastolatków to temat, który w ogóle mnie nie interesuje. Cieszę się jednak, że Tobie książka się spodobała. Ja nie zaryzykuję.

    OdpowiedzUsuń
  2. To raczej nie jest historia, którą chciałabym poznać.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję każdemu, kto znalazł chwilę, by napisać kilka słów w komentarzu. Jest mi bardzo miło gościć Was u siebie na blogu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...