"Irena" Małgorzata Kalicińska i Basia Grabowska

"IRENA"
Autorzy: Małgorzata Kalicińska i Basia Grabowska
Wydawnictwo: WAB

Trzy kobiety, trzy pokolenia, trzy różne charaktery.
Jagoda w swoim życiu stawia na karierę zawodową. Odnosi sukcesy, praca zupełnie ją pochłania. Wydaje się być niedostępną i twardą osobą.
Dorota jest mamą Jagody. Życie przyniosło jej wiele bólu, którego nie da się zapomnieć, wymazać z pamięci. Trzyma to jednak w tajemnicy przed córką i niestety nie ma to zbyt dobrego wpływu na ich relacje. Jagoda czuje, że wciąż nie może zadowolić swojej matki. Stara się być najlepsza we wszystkim co robi, ale wciąż nie uzyskuje pochwał. Nie ma pojęcia dlaczego tak się dzieje. W końcu wybucha pomiędzy nimi kłótnia, po której się do siebie nie odzywają. Młoda kobieta postanawia odciąć się od matki, wierzy, że tak jej będzie lepiej. Irena wtedy bierze sprawy w swoje ręce i próbuje doprowadzić do zgody. Kim jest Irena? Jest przyszywaną ciocią Doroty, kobietą znającą życie i chętną do pomocy.

Przyznam się szczerze, że ksią…

Karolina Wilczyńska "Zaplątana miłość""Zaplątana miłość"

Autor: Karolina Wilczyńska
Wydawnictwo: Czwarta strona

"Zaplątana miłość" jest pierwszą częścią z cyklu Stacja Jagodno.
Przyglądając się okładce książki miałam wrażenie, że czeka mnie lekka, sielankowa lektura. Nawet planowałam ją przeczytać dopiero latem. Rozmarzyłam się, że promienie słońca będą już mocno przygrzewać, a ja usadzona wygodnie w zakątku ogrodu trzymam w ręku tę książkę. Ale jak tu wytrzymać do lata, skoro książka leży na kawowym stoliku? Sięgnęłam po nią, a po jej przeczytaniu byłam mocno zaskoczona. Książka okazała się fantastyczną powieścią, głęboko sięgającą w relacje pomiędzy matką, a córką. Są to główne bohaterki "Zaplątanej miłości". Tamara samotnie wychowuje córkę Marysię, która jest w wieku dorastania i do pewnego momentu nie sprawia żadnych kłopotów wychowawczych. Los tak chce, że pewnego dnia dziewczyna spotyka przystojnego nieznajomego. Umawiają się ze sobą i w nastolatce budzi się miłość. Jest ślepo zakochana w nieodpowiednim chłopaku i zaczynają się problemy. Jej mama dużo pracuje, chce by jej córce niczego nie brakowało i nie zauważa zmian, które zaszły w jej dziecku. Tamara również poznaje mężczyznę. On jednak nie ma doświadczenia w wychowywaniu dzieci. Czy podoła pomóc Tamarze z Marysią? Czy obydwie bohaterki powieści będą szczęśliwie zakochane? Tego Wam nie zdradzę. Jeszcze jedną bardzo ważną postacią w tej całej historii jest starsza kobieta. Jaką rolę odegra w życiu Marysi i Tamary? To również zachowam w tajemnicy.
W książce bardzo podobały mi się opisy relacji pomiędzy matki, a córką. Są one pokazane od strony dorastającej osoby, jak również od strony rodzica. Autorka pokazuje nam co myślą w danej sytuacji obydwie ze stron. Warto przeczytać tę lekturę. Ja z pewnością sięgnę po kolejne części Stacji Jagodno.

Cytat z książki:

"Każdy popełnia błędy. A największe popełniamy z miłości"Komentarze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...